Travian Answers

Začni tvým dotazem

Vyhledávání podle otázek

Pro nalezení odpovědi nejprve zvol hlavní kategorii a poté podkategorii. V případě, že odpověď nenajdeš, můžeš nás kontaktovat.

Mám otázku k...

Konkrétně by mě zajímalo:

Vyhledávání v mapě stránek

Preferujete spíše vyhledávání za pomoci mapy stránek, kterou znáte ze svých oblíbených webů? Žádný problém, jednoduše použijte mapu stránek, abyste našli svou odpověď.

Div světa

Wonder of the World

Požadavky: pouze ve vesnici s Divem světa (Nataři)

Co je Div světa?

Div světa je stejně tak úžasný, jak je úžasné jeho jméno. Postavením Divu světa se vyhrává server, ale není to tak jednoduché, jak to možná zní. Postavení každé úrovně Divu světa stoji stovky tisíc (i miliony) surovin. Ostatně detaily o surovinové a časové náročnosti, na stavbu Divu světa, se můžeš sám přesvědčit na konci stránky. Jak jistě vidíš, stavba Divu světa není úkol pro jediného hráče a v mnoha případech ani pro jedinou alianci. Důvodem nemusí být pouze extrémní požadavky na suroviny, ale především potřeba extrémně velikého vojska, které musí stavbu Divu světa chránit před útoky protihráčů.

Vesnice pro stavbu Divu světa

V T4 jsou Nataři přítomni od samého začátku serveru a na začátku okupují šedou zónu uprostřed mapy. To ale neznamená, že nemohou během hry expandovat. Především zabírají vesnice smazaných hráčů, a tak provádějí svou expanzi mimo šedivou oblast mapy. Nicméně ze všech natarských vesnic, je pouze 13 z nich náhodně rozmístěno v šedivé zóně a ty jsou určeny pro stavbu Divu světa. Hlavní vesnice Natarů je vždy umístěna na souřadnicích 0|0.

Ve verzi T4.4: V šedé zóně bude umístěno pouze 5 vesnic s Divem světa. Zbývajících 8 vesnic s Divem světa bude mimo šedou zónu a v těchto vesnicích bude o 50% více obrany než ve vesnicích v šedé zóně.

Šedá zóna

V předchozím odstavci byla zmíněna oblast mapy okolo středu, takzvaná "Šedá zóna". V této oblasti panují specifické podmínky a vztahují se nejen na Natary, ale i na běžné hráče, co si zde chtějí založit vesnici.

Šedá zóna patří Natarům a proto je potřeba brát v potaz, že Nataři nesnesou sousedy. Když se nějaký hráč odváží zaloźit vesnici v Šedé zóně, Nataři na něho okamžitě pošlou několik útoků (zhruba 13) co dorazí po 24 hodinách od založení vesnice. V každé útočné vlně jsou i katapulty, které vystřelí dvakrát. Takže opravdu s rozvahou.

Šedá zóna je místo kde temnota a strach vládne nade všemi, takže nečekejte, že vesnice vyprodukují kulturní body. Vesničané mají jiné starosti než se veselit a přispívat kulturními body do tvého impéria. Bojují zde o holý život.

Pokud ale všechny tyto strasti překonáš, přinese ti Šedá zóna i zajímavý bonus. Ten spočívá v tom, že všechny oázy Šedé zóny přidávají k produkci surovin 50 procent, místo obvyklých 25.

Doplňující informace k vesnicím pro stavbu Divu světa

Žádná ze zmíněných 13 vesnic nemá zdi nebo rezidenci/palác. To je dobré mít na paměti, při plánování přebrání vesnice pro stavbu Divu světa, a zbytečně tak neplýtvat zdroji při pokusech o ničení rezidence/paláce katapulty.

V těchto vsích se nedají používat zlatky. Pro nic. Takže žádný NPC obchodník nebo dokončování stavby budov. Nicméně vždy můžou být dělníkům zadány do fronty 2 úrovně stavby Divu světa. Toto je nesmírně důležité zejména na konci hry. Pokud jsou vyslány katapulty na Div světa úrovně 98, pravděpodobně nenadělají příliš škod a úrovně Divu světa 99 a 100 mohou být připravené ve stavební frontě a stavitel se tak nemusí příchozího útoku příliš obávat. 

Ve chvíli, kdy je Div světa na úrovni 1, může mu stavitel dát nějaké úžasné jméno a ukázat tak ostatním svou fantazii. Jméno pro Div světa však volte pečlivě, protože po dosažení úrovně 11 jej nelze změnit.

Vesnice s Divem světa neprodukují žádné kulturní body. Takže když hráč vesnici dobude, nezíská žádné kulturní body, bez ohledu na to, jaké budovy ve vesnici staví.

Ve srovnání s normálními vesnicemi, je v natarských vesnicích doba pro stavbu budov poloviční.

Po přidání plánu na stavbu Divu světa do hry bude ve vesnici s Divem světa spotřeba jednotek poloviční než v klasické vesnici. Tento bonus se násobí s bonusem od artefaktu. Napřiklad 0.5 * 0.5 = 0.25 normální spotřeby.

Vesnice s plány na stavbu Divu světa (natarské oázy)

Natarské vesnice s plány, také známé jako natarské oázy, jsou vesnice, kde jsou v pokladnicích uloženy plány pro stavbu Divu světa. Tyto vesnice se na mapě objeví zhruba 8 měsíců od začátku serveru. Vesnice se objeví zcela náhodně, ale pro zachování férovosti, se v každém sektoru mapy objeví určité minimální množství těchto vesnic.
Stavební plány získáváš stejným způsobem, jakým získáváš artefakty od Natarů nebo později od ostatních hráčů.

Ve chvíli, kdy se objeví vesnice s plány pro stavbu Divu světa, zobrazí se oznámení všem hráčům na serveru.

Proč jsou plány na stavbu Divu světa tak důležité

Plány na stavbu Divu světa jsou extrémně důležité. Bez nich nejde Div světa vůbec stavět. Hráč, který chce Div světa stavět, musí vlastnit alespoň jeden stavební plán. To mu umožní stavět Div světa z úrovně 0 až na úroveň 49. Aby mohl hráč stavět Div světa od úrovně 50 až do úrovně 100, musí jiný hráč, ovšem ve stejné alianci jako stavitel, vlastnit další stavební plán. Teprve se dvěma stavebními plány v alianci lze dostavět Div světa až na úroveň 100 a vyhrát tak server.

Jak získat plány pro stavbu Divu světa od Natarů nebo jiného hráče

Pro získání stavebních plánů od Natarů, nebo jiných hráčů, je potřeba splnit 3 podmínky:

  • 1. Hráč, který jde přebrat stavební plány, MUSÍ mít ve vesnici, z které útočí, prázdnou pokladnici na úrovni 10.
  • 2. Ve vesnici, z které se snažíš stavební plán získat (na kterou útočíš), MUSÍ být nejdříve zničena pokladnice.
  • 3. Hrdina vyslaný z vesnice, s pokladnicí na úrovni 10, musí útok přežít, protože pouze hrdina dokáže odnést stavební plány.

Tyto kroky musí následovat logicky po sobě, ale je jedno zda je provede jeden hráč, anebo zda si tři hráči rozdělí jednotlivé úkoly mezi sebe (první hráč může zničit obranu vesnice, druhý hráč zničí katapulty pokladnici a hrdina třetího hráče si vyzvedne stavební plány).

 

Ceny jednotlivých úrovní a počty kulturních bodů najdete zde.
Pro kompletní tabulku s dobou stavby klikněte na tento odkaz (pro server s rychlostí 1x) nebo tento odkaz (pro server s rychlostí 2x) nebo tento odkaz (pro server s rychlostí 3x).


Našli jste, co jste hledali?

Ano   Neutrální   Ne