Travian Answers

Začni tvým dotazem

Vyhledávání podle otázek

Pro nalezení odpovědi nejprve zvol hlavní kategorii a poté podkategorii. V případě, že odpověď nenajdeš, můžeš nás kontaktovat.

Mám otázku k...

Konkrétně by mě zajímalo:

Vyhledávání v mapě stránek

Preferujete spíše vyhledávání za pomoci mapy stránek, kterou znáte ze svých oblíbených webů? Žádný problém, jednoduše použijte mapu stránek, abyste našli svou odpověď.

Jak používat předměty pro hrdinu?

equip item

První věc, která se musí brát v úvahu, je fakt, že jsou dvě hlavní kategorie předmětů:

  • Výstroj pro hrdinu
  • Spotřební předměty

Oba druhy předmětů musí být na hrdinovi, aby byly funkční. Hlavním rozdílem mezi výstrojí pro hrdinu a spotřebními předměty je, že vybavení nezmizí a dává různé bonusy hrdinovi a jednotkám, které ho doprovazí (v loupeži, útoku nebo obraně).

Je tu skupina předmětů, které zvyšují obnovu života hrdiny, snižují poškození z boje nebo snižují dobu výroby jednotek ve stájích a kasárnách, zvyšují produkci kulturních bodů, zvyšují sílu hrdiny a navyšují útočné a obranné schopnosti jednotek, které doprovází hrdinu. Je tu také výstroj, která zvyšuje rychlost hrdiny, jednotek a rychlost návratu jednotek. Aby tyto předměty fungovaly, tak je musí mít hrdina oblečené. V případě, že budou pouze v inventáři, žádný účinek nemají.
Funkci jednotlivých věcí máte vysvětlenou zde, takže je zbytečné je popisovat v tomto článku. Nasazování jednotlivých věcí hrdinovi není složité. Z aukce a dobrodružství víte, že výstroj je rozdělena na předměty do levé ruky, pravé ruky, boty, helmy, atd. Což vystihuje, kam se která výstroj bude umísťovat. Systémem je omezeno, že výstroj do pravé ruky dáte doopravdy jenom do pravé ruky, takže v tomto skutečně nemůžete udělat chybu.

equip item

Jak můžete vidět na obrázku výše, účinek jednotlivých předmětů je ukázán při najetí kurzoru nad daný předmět.
Pokud chcete nějakou výstrojí vybavit hrdinu, tak stačí kliknout myší na danou výstroj a ta se automaticky umístí na patřičné místo. Případně danou výstroj přetáhněte myší na patřičné místo. Naopak pokud chcete z hrdiny nějakou výstroj sundat, tak stačí kliknout na danou výstroj nebo ji přetáhnout myší z hrdiny do inventáře.

Spotřební předměty fungují trochu odlišně než výstroj. Tyto předměty jsou spotřebovávány (mají jednorázový účinek, po kterém zmizí), tudíž potřebujete další na to, abyste je mohli opět použít. Typické věci této kategorie jsou obvazy, náplasti, masti, svitky, umělecká díla, klece, tabulky zákona a jiné. Tyto předměty jsou dále stohovatelné, to znamená, že např. 500 mastí je spojeno do jednoho políčka v inventáři. Navíc není žádné omezení pro počet takto stohovatelných předmětů. To znamená, že není rozdíl, jestli hrdina má ve výbavě 1 nebo 500 mastí. Po použití těchto předmětů počet, který byl použit, zmizí (spotřebuje se). Mějte na paměti, že tyto předměty také fungují pouze pokud je nasadíte hrdinovi do výbavy. Pokud budou pouze v inventáři hrdiny, tak žádný účinek nedávají a nebudou fungovat.

Pro spotřební předměty je na hrdinovi pouze jedno místo, kam můžete tyto předměty umístit - malé okénko u levé (z vašeho pohledu pravé) nohy hrdiny. Tudíž tyto předměty neumístíte nikam jinam. Tyto věci na své místo umístíte stejně jako výstroj a to kliknutím na daný předmět, který chcete umístit.

equip item


Našli jste, co jste hledali?

Ano   Neutrální   Ne