Travian Answers

Začni tvým dotazem

Vyhledávání podle otázek

Pro nalezení odpovědi nejprve zvol hlavní kategorii a poté podkategorii. V případě, že odpověď nenajdeš, můžeš nás kontaktovat.

Mám otázku k...

Konkrétně by mě zajímalo:

Vyhledávání v mapě stránek

Preferujete spíše vyhledávání za pomoci mapy stránek, kterou znáte ze svých oblíbených webů? Žádný problém, jednoduše použijte mapu stránek, abyste našli svou odpověď.

Vojenské budovy - obecně

Vojenské budovy

Vojenské budovy v Travianu jsou budovy, které mají něco společného s armádou a vojáky. Množství těchto budov je překvapivě vysoké. Jejich přehled najdete zde na stránce.

Výcvik jednotek - - Kasárny, Stáje a Dílna
Abys měl nějaké jednotky, musíš je nejdříve vytrénovat. Ve hře se vyskytují různé typy jednotek, které se trénují v různých budovách.

Pokročilý výcvik - - velké kasárny a velké stáje
Když budete mít dostatek surovin na nonstop produkci jednotek, začne vás omezovat rychlost trénování jednotek. Pokud se vám to stane, měli byste zvážit stavbu velkých kasáren a stájí. Tyto budovy fungují úplně stejně jako klasické kasárny a stáje, ale jednotky jsou třikrát dražší. Možná to zní jako dost drahá věc, ale tímto způsobem můžete trénovat dvojnásobné množství jednotek za stejný čas, což se ofenzivním hráčům určitě vyplatí. Ale pozor, velké kasárny a stáje nejdou postavit v hlavní vesnici!

Obrana - - Pasti, Městská zeď, Zemní hráz a Palisáda
Je jedno, jak jste agresivní, vždycky nastane chvíle, kdy se budete muset bránit. Každý národ má zeď s jinými vlastnostmi. Zeď dává bonus bránícím jednotkám. Římská městská zeď poskytuje bonus až 80%.

  • Římané: Městská zeď dává velký bonus k obraně, ale beranidla ji snadno zničí
  • Germáni: Zemní hráz sice dává nízký bonus, ale je téměř nezničitelná
  • Galové: Palisáda je v obou ohledech průměrná

Galové mají navíc ještě jednu obrannou budovu. Jsou to Pasti. V této budově můžete postavit až 400 pastí, a když na vaši vesnici zaútočí nepřátelé, spadnou do pastí a budou uvězněni.

Výzkum a vylepšení - - Akademie a Zbrojnice
Dříve, než budete moci trénovat nové typy jednotek v kasárnách, musíte je vynalézt v Akademii. Když už budete mít nějakou armádu, možná budete chtít, aby byli vojáci silnější. Toho dosáhnete vylepšením jednotek ve zbrojnici. Tam zlepšujete útočnou i obrannou sílu svých jednotek.

Speciální budovy - - Hrdinský dvůr a Shromaždiště
Shromaždiště je naprostý základ pro veškeré vojenské budovy i pro ovládání vojáků. Může být postaveno pouze na jednom místě ve vesnici - je to půlměsíc v centru vesnice, napravo od hlavní budovy. V hrdinském dvoře si zase můžete vytrénovat hrdinu, což je silná jednotka, která vám dává různé výhody v bitvách.


Našli jste, co jste hledali?

Ano   Neutrální   Ne